MUDr. Kateřina Táborská

Frakční a operační laser CO2 COSCAN

Lasery a fototerapie jsou nejmodernějším trendem estetické medicíny. Naše pracoviště nabízí pokročilé technologie současnosti. Vždy sestavíme program na míru, první informaci podá i zdravotní sestra. 

 1) Odstranění nezhoubných projevů CO2 laserem 

CO2 laser je vysokovýkonný laser, který pracuje na principu selektivní fototermolýzy – cílené destrukce tkáně teplem. Umožňuje šetrně odstraňovat nezhoubná znamínka a kožní výrůstky postupným „odpařením“ projevů. Při zákroku téměř nedochází ke krvácení ložiska. Zákrok trvá několik minut podle velikosti projevu. Po zákroku zůstává suchý stroupek, který je možné krýt make-upem, odloučí se do 7 – 10 dní. Výhodou je velmi nenápadná jizva těsně po zhojení, která většinou během 2 – 3 měsíců zcela zmizí. 

Doporučení pro období a před zákrokem

 2) Odstranění vrásek a zpevnění pleti obličeje FRAKCIONOVANÝM CO2 LASEREM 

Výrazný efekt omlazení !!!! 

Nová technologie frakcionovaných laserů umožňuje zpevnění pleti a odstranění vrásek, pigmentací a jizviček v obličeji, ale i v oblasti krku a dekoltu, což bylo při použití klasických ablačních laserů problémem kvůli častému vzniku pigmentací a jizev. 

Frakce CO2 je vhodná i na zlepšení pleti s většími póry. Technologie frakcionovaného CO2 laseru umožňuje zavedení mikroskopických sloupců energie CO2 laseru (10 600 nm) přes kožní bariéru těsně vedle sebe        (tzv. „razítkovací technologie“). Dojde k tepelnému poškození 20% kožního povrchu a zbylých 80% nepoškozené kůže usnadňuje hojení a remodelaci kolagenních vláken. Hned po prvním ošetření se zlepší kvalita a pevnost pleti, vyhladí se její povrch, blednou či vymizí hnědavé pigmentace. Pleť se zlepšuje další 3 měsíce po zákroku. 

Výhodou tohoto zákroku je mnohem rychlejší hojení a menší výskyt možných nežádoucích účinků. Zákrok se provádí v lokálním znecitlivění kůže Emla krémem aplikovaným cca na 1 hod před ošetřením. Těsně po zákroku je kůže zarudlá, může být i mírně oteklá. Tyto projevy odeznívají do 1-2 dnů, poté postupně dojde k hojení a odlupovaní drobných stroupků, obvykle 5-7 dní. V této fázi již lze použít krycí make up.   

Doporučení pro období a před zákrokem