MUDr. Kateřina Táborská

Infuzní podání vitaminu C

Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, je látka rozpustná ve vodě, která posiluje imunitní systém. V těle působí jako antioxidant, pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály.

Vitamin C je nezbytný pro tvorbu kolagenu – bílkoviny, která se podílí na hojení ran. Kromě toho vitamin C zlepšuje vstřebávání železa z potravy, je rovněž důležitý pro přeměnu bílkovin a tuků a pro tkáňové dýchání.

Vitamín C je látka pro tělo nezbytná, je důležitý pro detoxikaci organismu,je vhodné ho aplikovat při stresu a zvýšené fyzické i psychické zátěži.

Vitamin C je nejdůležitější fyziologický antioxidant.

Zvýšený přívod vit C je důležitý při akutních a chronických zánětech,u virových a bakteriálních infekcí (chřipka, rýmě a kašel, angína), při hojení ran po operaci a poraněních, při stresu, u alergií, při revmatických a autoimunitních onemocněních, při metabolických onemocněních (obesita, vysoký tlak, cukrovka).

Proč infuzní podání:

Tělo vstřebá více než 50násobné množství při infúzním podání Vitamínu C ve srovnání s 500mg tabletou.

Maximální dávka Vitamínu C, kterou je náš trávící systém schopen vstřebat z potravy, je pro většinu z nás v dnešní době nedostatečná.

Doporučené dávkování: 1-2 x týdně po dobu 4 – 8 týdnů

Časová náročnost: 20 – 25 min/1 aplikace

Kontraindikací aplikace infuzí vitaminu C je ledvinová nedostatečnost a nemoci spojené s špatným ukládáním železa v organismu (talasemie, hemochromatoza,  sideroblastická anemie).

Více informací