MUDr. Kateřina Táborská

IPL

Lasery a fototerapie jsou nejmodernějším trendem estetické medicíny. Naše pracoviště nabízí pokročilé technologie současnosti. Vždy sestavíme program na míru, první informaci podá i zdravotní sestra. 

LED diodové modré a červené světlo (415nm a 633nm) působí proti zánětu, ničí bakteriálního původce akné, regeneruje kožní tkáň, znovuobnovuje kolagen, působí tím proti stárnutí pleti. 

Lze použít na:

  • různé formy akné, periorální dermatitidy a rosacey – růžovky
  • zjemnění strií (pajizévek)
  • regenerace a oživení pleti

Možné kombinace fototerapie a dalších metod:

  • vakuová mikrodermabraze – vyhlazení pleti pomocí jemných krystalů, včetně ošetření diamantovou frézou
  • chemický peeling – různé varianty dle koncentrace % AHA kyselin

Ošetření intenzivním pulzním světlem – IPL

Intenzivní pulzní světlo patří mezi novější technologie, které využívají celé spektrum viditelného světla. Pomocí speciálních krystalů můžeme získat světlo různé vlnové délky (různé barvy), které se cíleně využívá na odstranění nežádoucího ochlupení (695 nm), benigních pigmentací, vaskulárních kosmetických projevů a na zpevnění a omlazení kůže (560 nm). Před zákrokem na ošetřovanou oblast aplikujeme transparentní vodní gel, který zmírňuje pálení při ošetření. Dle přání pacientů lze předem aplikovat znecitlivující krém. Zrak je chráněn ochrannými brýlemi. Bolestivost je minimální, po ošetření může být někdy jen nepatrné zarudnutí, které do několika minut mizí. 

Doporučení pro období a před zákrokem