MUDr. Kateřina Táborská

Mezoterapie – Mikrojehličkování – Microneedling NOVINKA !!!

Je nová elegantní a vysoce účinná metoda, která vyvolává tvorbu kolagenu a elastinu v kůži .

Používá se společně s jednotlivými speciálními séry na rejuvenaci ,přispívá ke zpevnění povislé pleti , používá se na odstraňování pigmentací, vyhlazování jemných vrásek, při léčbě jizev, strií a celulitidy, při problémech s padáním vlasů, napomáhá léčení aknózních projevů a jizev po akne. Zvyšuje průnik účinných látek ze speciálních sér a tedy účinek těchto sér je mnohonásobně vyšší.

Je vhodná pro všechny typy pleti a kůže , kdekoli na těle. Nevyvolává zvýšenou citlivost pokožky na UV záření,není zde zvýšené riziko změny barvy kůže, může být používána na tenké pleti, v kombinacích s chemickým peelingem , po laserových zákrocích na kůži pro udržení efektu. Doba hojení po použití této metody je velmi krátká.

Koncept mikrojehličkování je založen na přirozených vlastnostech pokožky a její samoobnovovací schopnosti. Jehličky pronikají do všech vrstev pokožky a vyvolávají malá porušení. To spouští přirozenou hojivou reakci. Výsledkem je snížení hloubky vrásek novým kolagenem, zvýšení pružnosti kůže a zlepšení vzhledu jizev a jiných defektů pleti. Mikrojehličkování též vytváří kanálky, kterými může být jakákoli látka aplikovaná na povrch kůže vstřebána mnohem rychleji a efektivněji. Tím se zvyšují výsledky léčby o několik desítek až set procent.

Péče po ošetření:

Po ošetření vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 hodin. Po tuto dobu doporučujeme používat pouze regenerační krém dle rady při ošetření. Make up lze na kůži aplikovat za cca 48 hod. Kosmetické ošetření pleti či návštěvu sauny a páry lze doporučit až za cca týden.

Mikrojehličkování – microneedling lze opakovat dle typu problému každé 2 – 4 týdny. Na většinu problému postačují 3 – 4 ošetření ve výše uvedené intervalu.

Metodu mikrojehličkování je možno kombinovat s dalšími metodami estetické medicíny (chemický peeling, Botox , výplně kys. hyaluronovou………..)