MUDr. Kateřina Táborská

Plazma terapie PRP

Plazma terapie je nová, zcela unikátní metoda estetické medicíny. Přirozenou cestou nabízí oživení a regeneraci kožních buněk, vyhlazení vrásek i podporu produkce kolagenu v těle. 

Jak to funguje?

Jedná se o jednu z nejprogresivnějších metod, která využívá tzv. PRP – plazmy bohaté na trombocyty a růstové faktory. Pacientovi je odebrána krev, ve speciálním přístroji je za vysoké frekvence odstředěna. Výslednou látku (PRP) použije lékař při aplikaci rejuvenačních technik, např. mezoterapie, nebo jako výplňový materiál. 

Jaké jsou výhody?

Hlavní výhodou metody je, že tělo nemusí přijímat žádné umělé látky a materiály a nehrozí tak riziko následných komplikací, alergie nebo kontaminace. PRP je zároveň zdrojem základních růstových faktorů, takže daný postup kopíruje vlastně procesy hojení těla samotného.

Pro koho je plazma terapie vhodná?

Je vhodná pro regeneraci u klientů s unavenou, povadlou a stárnoucí pletí, ale i preventivně. Pomáhá zahladit stopy stárnutí jako jsou vrásky či silně povolená pleť a také urychluje proces hojení kůže po různých zákrocích . Hydratujeme a regenerujeme pokožku. 

Nejčastěji jsou aplikace prováděny v oblastech pod očima, zevních očních koutků, plochy celého obličeje, krku a dekoltu, ev horní plochy rukou. PRP umožňuje: 

  • vyhlazení vrásek
  • vypnutí pleti
  • urychlení procesu hojení po různých zákrocích
  • revitalizaci vlasových kořínků
  • léčbu atrofických jizev po akné a chronických ranách
  • léčbu strií a keloidních jizev

RegenLab plasma A- PRP

Obsahuje až  80% aktivních krevních destiček, potažmo růstových faktorů. Rychlá a jednoduchá příprava díky  specielnímu  separačnímu gelu, který oddělí aktivní krevní destičky a plazmu od těžších složek krve.

Cellular Matrix PRP/HA

Je kombinace dvou efektivních procedur v jednom A-PRP a kyseliny hyaluronové (HA). Kyselina hyaluronová dlouhodobě hydratuje pokožku a PRP stimuluje okolní buňky. Tato kombinace HA/PRP je ideální pro podporu delšího působení růstových faktorů v kůži a k dosažení většího efektu. HA  vytváří přátelskou trojrozměrnou nosnou síť kde jsou rozprostřeny krevní destičky a vzniká ideální prostředí k nastartování regenerace kůže na buněčné úrovni, což vede k přirozené tvorbě kolagenu a elastinu. Díky kyselině hyaluronové je pokožka hydratována a vyživena.

Toto unikátní ošetření je určené  kodstranění kruhů pod očima, k vyplnění vrásek, k vypnutí povislé kůže, k redukci  projevů po akné, k projasnění a oživení pleti.

Doporučení pro období a před zákrokem