MUDr. Kateřina Táborská

MEZONITĚ – Fine Thread Countour Therapy, FTC Therapy, Neinvazivní omlazení pleti, Prime Lifting

 

Výborná estetická technika, která využívá bio vstřebatelných antimikrobiálních vláken a slouží ke zdvižení a zpevnění povislé tkáně.

Mezonitě jsou vhodným  řešením v případě povislé kůže, pomohou prorýsovat kontury obličeje, zjemnit, příp. eliminovat drobné vrásky kolem rtů a očí a vrásky na čele. Dodají objem propadlým tvářím, vyhladí vrásky na krku a v dekoltu, zpevní povadlou kůži na pažích, ev. i jinde na těle.

Aplikace se provádí pomocí ultra tenkých jehel přímo do problémové oblasti. Po aplikaci se během několika měsíců kolem mezonití vytvoří kolagen a nové kolagenové sítě, které zpevní  kontury, vypnou pokožku a vyplní  vrásky.

Materiál je plně biokompatibilní s tkáněmi organismu, nevyvolává alergické reakce ani výraznější otoky. Nit se úplně a bezpečně vstřebá během 6 až 8 měsíců, efekt vypnutí pokožky přetrvává až 2 roky.

Oblast, do které je nit aplikována, je možné před zákrokem ošetřit znecitlivujícím krémem. Otok a stopy v místě zaváděných nití vymizí v průběhu několika hodin až dnů.

Po zákroku je vhodné dodržovat v průběhu jednoho až dvou týdnů klidový režim, zdržet se kosmetických masáží v místě aplikace, návštěv sauny, aktivního cvičení ve fitness, vyvarovat se nadměrné mimice. Při pobytu na slunci se doporučuje použít krém s ochranným faktorem 50.

Aplikace mezonití je ideální v kombinaci s dalšími metodami (mikrojehličkováním, PRP, laserem a chemickým peelingem), které zaručí ještě účinnější omlazení

Výhody aplikace mezonití:

  • Miniinvazivní, rychlá a jednoduchá metoda, minimální riziko krvácení, velmi krátká doba hojení
  • Mikrovpichy nezanechávají jizvy
  • Minimální bolestivost: zákrok probíhá bez anestezie s možností aplikace anestetického krému
  • Materiál je zcela bio-kompatibilní; používá se pouze 100% PDO (polydioxanon, též se používá v kardiochirurgii)
  • Dlouhotrvající efekt, finanční dostupnost