Excimerový laser – lupénka, vitiligo

Excimerové světlo 308nm patří pro svou vysokou účinnost, časovou nenáročnost a minimální vedlejší účinky ke způsobům  efektivní léčby psoriázy – lupénky, vitiliga, kožních ekzémů, ložiskové alopetie případně dalších kožních onemocnění. U lupénky je u většiny zdravotních pojišťoven hrazeno do určitého rozsahu projevů.

Ložiska lupénky snesou oproti zdravé kůži daleko vyšší dávky UVB záření . Výhodou je přesně cílený paprsek, který nepůsobí na okolní zdravou kůži . Záření je také několikanásobně intenzivnější než u ostatních druhů UV lamp . Aplikační otvor se  přizpůsobuje velikosti ložiska.

Zlepšení se dostavuje  průměrně již po 4-6 aplikacích, u vitiliga je nutný větší počet sezení. Ideální frekvence ošetření je 2x týdně. Doba ošetření se odvíjí též dle rozsahu ošetření, většinou se pohybuje kolem  15 minut.

Možné vedlejší účinky:
Podráždění kůže, začervenání, mírné pálení, přechodné hypopigmentace.

Pokyny k ošetřování ozařovaných ložisek:
Před aplikací Excimer 308 nedávejte na ložiska žádné, ani léčebné masti alespoň 3 hodiny, po aplikaci můžete již po 3 hodinách promazávat. Během letních měsíců aplikujte na ložiska krémy s ochranným faktorem proti slunci.

Ceník:

  • lupénka – hrazeno zdravotními pojišťovnami (mimo ZP 207) do určitého  rozsahu a počtu ošetření
  • ostatní diagnózy: 1 aplikace od 300 Kč / dle rozsahu projevů
  • lze koupit i formou dárkového poukazu – kontaktujte nás


Objednejte se k nám...

Po této rezervaci Vás budeme telefonicky kontaktovat a upřesníme vše potřebné.